Připravujeme
Schůzky oddílu Hmoždík ve školním roce 2023/24

V nadcházejícím školním roce se budou schůzky oddílu Hmoždík konat každé dva týdny, první proběhne 7. září 2023 v naší klubovně na Žižkově (Štítného 29), sraz v 17:00 před klubovnou. Kontaktní osoba je Šíša 603 774 450.

Pravidelné schůzky v roce 2024 budou probíhat v sudé čtvrtky v čase 17:00-19:00. Místo schůzek je naše klubovna v ulici Štítného 285/29 na Praze 3. Zvoňte, prosím, na zvonek 78. pionýrská skupina Skalka.

Termíny schůzek:

8.února, 22.února
7.března, 21.března
4.dubna, 18.dubna
2.května, 16.května, 30.května
13.června, 27.června


Orienťák jaro 2024

Přátelé, kamarádi a naše milované děti,

letos vás srdečně zveme na nevšední dobrodružství do zahrad Průhonického zámku, na Orienťák, který se uskuteční 19. května 2024.

Sraz účastníků, kteří se rozhodnou vyrazit s námi autobusem, je naplánován na Opatově na zastávce autobusu č. 357 v 8:30. Autobus vyráží v 8:45, proto prosíme, buďte dochvilní, abychom vám neujeli. Na místo bychom měli dorazit v 9:00. Vzhledem k tomu, že cílová stanice se nenachází v pásmu Prahy, nezapomeňte si přibalit peníze na cestu tam i zpět.

Ti, kteří by se k nám chtěli připojit až v Průhonicích, prosím doražte před vstup do zahrad do 9:00. Cena parkovného je 60 Kč za hodinu, nebo je možnost parkování za rohem za 40 Kč za hodinu.

Vstupné: děti 90 Kč, dospělí 140 Kč

Protože nejsme žádné bábovky, půjdeme ten nejdelší vycházkový okruh. Trasa měří okolo 10 km, tak si s sebou nezapomeňte vzít velkou svačinu a dostatek pití na cestu.

Návrat na Opatov předpokládáme kolem 16 hodiny.

Těšíme se na setkání s vámi a věříme, že společně strávíme skvělý den procházkou, která nám příjemně protáhne achilovky a osvěží mysl.

Na akci se hlašte Pavlovi Šiškovi (Šíšovi) na tel. 603 774 450.


Letní tábor 2024

Vydejte se a námi na další dobrodružství Wednesday Addams!

Wednesday zahnala svoje rodiče do kouta. Svým chováním, včetně nemilosrdné šikany svého bratra Pugsleyho, pošpinila jméno rodiny Addamsových. Bez ohledu na to, co rodiče Gomez a Morticie Addamsovi zkusili, Wednesday ne a ne se polepšit. Nezbylo jim tedy nic jiného než poslat Wednesday na internátní školu Nikdy víc. "Změna prostředí a řádné prostředí internátu určitě Wednesday pomohou," myslí si.

Avšak Nikdy víc není jen tak obyčejná škola s nudnými předměty jako přírodopis a matematika. Učí se tam o věcech, o kterých se běžnému smrtelníkovi ani nesnilo. A jako by toho nebylo dost, mezi studenty počítá škola mýtické bytosti a podivíny ze všech koutů světa.

Letos však školu prostupuje vlna neklidu. Temnota a prohnilost se šíří, na chodbě studentům naskakuje husí kůže. Všichni cítí, že je něco špatně, ale nikdo neví co. Chování některých studentů i učitelů je čím dál tím podivnější. A minulé týdny se dokonce objevují zprávy, že někteří studenti jsou nezvěstní.

Ahoj, tak už je to jisté. Letní tábor v Kamenici proběhne v termínu 13. až 27.července 2024. Přihlásit se na letní tábor můžete již teď e-mailem na adresu chorche(zavináč)skalka(tečka)cz. Účastnický poplatek jsme, bohužel, museli navýšit na 6250 Kč. Tuto částku, prosíme, uhraďte na náš účet 556690/0300 pod Vám přiděleným VS nejpozději do 15. června 2024. V ceně je zahrnuta doprava autobusem z Prahy do místa konání tábora a zpět, strava 5x denně včetně pitného režimu, ubytování v podsadových stanech a program.

Dokumenty potřebné k odjezdu na tábor budou na našich stránkách ke stažení v průběhu měsíce března. Pakliže budete chtít platit s podporou zaměstnavatele, faktury budou vystavovány na vyžádání od začátku dubna.

Na našich stránkách bude probíhat aktualizace přihlášených jednou za 14 dní.

Informace k programu a k organizaci letního tábora budou postupně aktualizovány.

Kapacitu akce jsme navýšili na 80 účastníků, do naplnění kapacity zbývá posledních 5 míst.

Seznam přihlášených účastníků a VS
Formuláře ke stažení

 
Pořádali jsme
Velikonoce 2024

O letošních Velikonocích jsme se vydali do Bílé Desné v Jizerských horách a i tentokrát jsme si je příjemně užili. Reportáž a fotky jsou v archivu.


Předvánoční večerní hra 2023

Na letošní Večerní hře jsme se účastnili nejen jako postavy na jednotlivých stanovištích, ale i jako početná skupinka užívající si osvětlenou a sváteční Prahu. Letos jsme se dozvěděli něco o Pražských pasážích a jejich historii. Jako i v předešlých letech jsme si užili možnost se sejít mimo klubovnu chvíli před Vánocemi, nejen s kamarády z roku letošního, ale i z let minulých.

Díky vysoké účasti mnoha skupin se podařilo obsadit všechna stanoviště, a i to přispělo k lepšímu zážitku. Děkujeme za organizaci akce Tondovi Ungerovi a všem dalším z 78.PS Skalka, 73.PS Krakeni, 160.PS Vampoš, 93.PS Orion, PS Beta, a členům pionýrského centra Praha 10.

Přestože Večerní hra letos proběhla na pozadí událostí, které jsme se dozvídali v průběhu odpoledne a večera, jsme rádi, že se mohla uskutečnit.


Mikuláš 2023

V neděli 3. prosince 2023 jsme vyrazili do pražských ulic, oděni v tradičních kostýmech, oslavit svátek svatého Mikuláše. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Brigáda listopad 2023

O jednom listopadovém víkendu jsme se v Kamenici pustili do rekonstrukčních prací. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Podzimní prázdniny 2023

O podzimních prázdninách jsme se vypravili do Kamenice. Reportáže a fotky najdete tady.


Podzimní orienťák 2023

V neděli 1. října 2023 jsme vyrazili na východ od Prahy. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Bourání stanů 2023

O víkendech 8.-10. a 15.-17. září 2023 jsme, jako každý rok po skončení letní sezóny v Kamenici, zbourali stany. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Letní tábor 2023

V sobotu 29. července 2023 jsme se vrátili z letního tábora. Reportáže a fotky najdete v archivu.


Jarní orienťák 2023

Letos nám opět vyšel jarní orienťák s nádherným počasím. V neděli 21. května 2023 jsme vyrazili na západ Prahy. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Předvánoční večerní hra 2022

Ve čtvrtek 15. prosince 2022 jsme se prošli předvánoční Prahou a letošním tématem večerní hry byly strašidla a pověsti. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Zazimování I.

O víkendu 18.-20. listopadu 2022 jsme vyrazili do Kamenice připravit naší táborovou základnu na zimu. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Školení táborových pracovníků 2022

Druhý květnový víkend jsme vyrazili do Kamenice na školení oddílových vedoucích, instruktorů a ostatních táborových pracovníků. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Loučení s létem 2018

Poslední letní neděli jsme vyrazili na Berounsko vyšlápnout si rozlučkový orientační pochod. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Chytrý Pražák 2016

V neděli 11. prosince 2016 jsme se prošli po Malé Straně, Kampě a Karlovu mostu a dozvěděli se spoustu věcí. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Seznamovák s praktikanty 2016

O prvním zářijovém víkendu jsme vyrazili s novými praktikanty do Kamenice, abychom se s nimi lépe seznámili. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Lyžák 2016

O jarních prázdninách jsme vyrazili do našeho oblíbeného penzionu U Kurtu ve Strážném v Krkonoších. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Víkend s rodiči 2015

O poslední prázdninovém víkendu jsme jako obvykle touto dobou vyrazili s dětmi a jejich rodiči do Kamenice. Počasí nám vyšlo a nálada byla výborná. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Reportáže a fotky z dřívějších akcí naleznete v archivu.

Něco o nás

Oddíl Hmoždík vznikl v roce 2006, kdy došlo k rozdělení stávajícího oddílu Buližník. Skupina lidí kolem Pepy Hordiny, která již v roce 2005 pořádala vlastní tábor, zůstala v původním oddílu Buližník, od kterého se oddělila skupina pod vedením Jirky Velíška. Důvodem k rozdělení oddílu byl neustále narůstající počet dětí i vedoucích, a proto vznikl novy oddíl, který dále pořádá nejen tradiční druhý turnus tábora v Kamenici, ale i další akce. Kromě pořádání letních táborů věnujeme také značné úsilí opravování a zvelebování naší táborové základny


Kdo jsme?

Jsme skupinka lidí, která nehodlá dospět, a proto pořádá tábory a jiné akce pro děti od šesti do osmnácti let.


Bankovní spojení

Kdybyste nám chtěli poslat nějaké peníze, učiňte tak prosím na účet: 556690/0300.