Brigády v Kamenici

Nejbližší brigády

Pan Lorenc


Brigády 2014

Rekonstrukce chlapeckých umýváren a WC začíná...


Brigády 2012-2013

Protože jsme se minulý rok věnovali především zahradě a jejímu zdokonalování, rozhodli jsme se letos nejen v tom pokračovat, ale vlastně celý rok mezi Harrym a Superhrdiny věnujeme dvěma stěžejním projektům.

Prvním projektem je pokračování na zahradě, především úprava terénu. Snažili jsme se srovnat hrbolky, důlečky a další nerovnosti, aby byla naše zahrada příjemnější pro chození. A poté, co jsme ji srovnali, opět za malé pomoci bagrů, zaseli jsme spoustu nového trávníku, který si pěstujeme bezmála pro pár golfových úderů :-) Další věc, kterou moc neocení děti, ale velice ji ocení vedoucí, je náš nový krásný chodníček od zadního vchodu. Odpadá tím čištění bot po deštivých dnech a nocích a krásně se na to kouká.

Náš hlavní letošní projekt je ovšem ještě velkolepější. Protože naše koupelny, které jsou v dolní části budovy, už jsou nějaký ten rok staré a jejich vzezření už oku tolik nelahodí, pustili jsme se do jejich rekonstrukce. Protože jsme jen malí blázni, dali jsme si předsevzetí pro jeden rok jen jednu koupelnu. Volba padla na tu dívčí. A tak se několik lidí, především pár vedoucích-srdcařů a spousta dalších kamarádů, kteří přijeli pomoct, stalo pro letošní rok zedníky, štukatéry, malíři, obkladači, spárovači, řezači, uměleckými řezbáři a spoustou dalších řemeslníků. Jen okna jsme si nechali namontovat profesionály. Ačkoliv mnozí z nás dělali takové věci poprvé, musím nás pochválit a přede všemi smeknout. Koupelna vypadá nádherně. Ačkoli kvalitu prověří teprve čas, děkovat můžeme už nyní.

Nakonec jsme samozřejmě stihli postavit opravené stany, uklidit chodbu od betonu, lepidla, spárovačky a jiných nepořádků a naše diskotékárna se změnila k nepoznání. Nepoznáte stěny, strop, podlahu, okna ani tabuli!

Takže ještě jednou díky všem zúčastněným a podporovatelům a během prvního turnusu letošních letních táborů si snad užijeme zasloužený odpočinek.


Brigády 2011-2012

V tomto roce jsme se rozhodli věnovat především úpravám, předělávkám, nedodělávkám, tedy žádné megalomanské projekty. Před táborem jsme se zapotili stavěním zdi, proto jsme se rozhodli zvolnit tempo, alespoň na chvilku.

Pokračovalo se především ve zvelebování zahrady – kompletně byla našimi silnými chalany předělána zeď, navazující na naši nově postavenou, protože padala a hlavně hyzdila naši novou krásnou zeď.

Díky Honzovi a jeho bargům jsme udělali kompletně nové hřiště, tedy novou díru a nový písek, aby se nám lépe hrál volej, nohej, přehazka, stavěly bábovičky...

A protože máme krásno kolem baráčku, rozhodli jsme si to i krásně a nově oplotit. Kolem celého našeho skromného areálu jsme natáhli nový plot a opět omladili keře kolem něj rostoucí. Mnoho z nás skončilo s dírami v prstech, ale dělali jsme to s láskou.

Krom zvelebování zahrady jsme se pustili i do malování kuchyně, protože vaření pro takové množství lidí a topení v kamnech není legrace a nový nátěr je potřeba. Vařili jsme, kde se dalo, ačkoliv se moc nedalo, ale ztížené podmínky přinesly své ovoce. Kuchyně si zachovala svou žlutou barvu, ale krásně září.

Ke konci školního roku jsme se pustili opět do úklidu, leštění oken a hlavně opravování stanů, což občas znamenalo i výrobu nových komponent. To pro nás ovšem není žádná překážka.


Brigády 2010

Jako každý rok, tak ani letos, jsme přes rok nezaháleli a i přes pravidelné akce s dětmi jsme si našli čas na zvelebování naší táborové základny v Kamenici. Tentokrát jsme se věnovali nejvíc zahradě, která nám pěkně prokoukla. Prořezali jsme naše starší stromy a keře, přeskládali kamenný vjezd do dvora a opravili drenáže u baráku. Nejhorší však byl problém se sousedovou zahradou, kterou opírala stará kamenná zídka. Po čtyřech krásných víkendech plných hrátek se šedou hmotou betonovou se nám podařilo posouvající se terén zastavit. U všech zemních prací bylo nutno použít spoustu lidské síly i techniku, a tak jsem velmi rád, že jsme tu lidskou sílu mohli aspoň trochu ušetřit díky Honzíkově zálibě v malých žlutobílých strojích s radlicí (děkujeme, Honzo, bez tebe by nám to trvalo o pár let déle).

Trochu své pozornosti jsme věnovali vymalování ubytovacích prostor v 1. patře a opravám vybavení ratejny. A tak se novým nátěrem může pochlubit nejen naše krásná palanda pro 14 lidí, ale i část obložení. I dolní půda, kde se koná mnoho z dění z táborové hry, nám prokoukla po odstěhování táborového vybavení, především kulis z let minulých, do nově zrekonstruovaných prostor.

Teď už zbývá jen srovnat terén na hřišti, zahladit prostor u stožáru, zasít trávník a můžeme se připravit na červnové stavění stanů a přípravu na tábory. A pak už jen 3 týdny přestávky, po dobu trvání 1. turnusu, a hurá na tábor za svými nejen dlouholetými kamarády.

Už se na Vás těšíme :-)

Jirka alias Chorche alias Pan Lorenc alias Alias


Reportáž z brigád starších

Během letošního jara se v Kamenici zase budovalo, aby se nám tam v létě lépe žilo. Bohužel, letos to nebude pro děti až tak velká změna. Hlavní část obnovy totiž proběhla v místnosti, kde se v létě usadili (již před lety) naši vedoucí. Konečně se nám podařilo dodělat podlahu v této místnosti a kompletní rekonstrukci, tak snad naši vedoucí budou mít lepší náladu z toho, že aspoň tu chvíli času, co nejsou s dětmi, stráví v nově opravené a vylepšené klubovně. Konečně se nám také podařilo nově opravit stěny a vymalovat v celé hlavní chodbě v přízemí (pozn.Chorcheho: aspoň budete mít co ničit a já Vás budu mít za co kárat), vyměnili jsme dveře na hřiště, takže až nám zase bude pršet jako z konve, zavřeme si je, a budem hezky v suchu v baráčku.

Po zbytek času jsme jako vždy natírali, malovali, zasklívali, odváželi suť z let minulých, upravovali živé ploty (někdy lépe, někdy zas tak moc né), ale hlavně opravovali a stavěli stany a připravovali všechno proto, aby mohl proběhnout další skvělý letní tábor, na který se ne nejen já moc těším.

Takže jako vždy, potom co všechno připravíme, bych chtěl poděkovat všem, co se na letošních brigádách nadřeli, některým skládám díky ještě hlubší, protože pracovali, ale s letošním táborem jim to nevyšlo. Hlavně tedy mě, ale i Martíkovi, Holáskovi, Godzimu, Vojtovi, Šíšovi, Omákovi, Rudovi, Majdě, Zuzce, Jáje, Lídě za to, že se nás pokoušela vykrmit jako Jeníčka s Mařenkou, a samozřejmě všem na které jsem zapomněl a tentokrát je jich vskutku mnoho.

Pan Lorenc


A zde ještě několik předchozích reportáží z dřívějších brigád:


Brigáda v září: během této brigády se nám podařilo naštukovat stěny v klubovně, nalepit obkladačky za umyvadlo a celou místnost vymalovat. Po vášnivé debatě o barvě místnosti jsme se rozhodli pro pestrou variantu. Vysledek předčil naše očekávání a je to místnost veselá, místy trošičku halucinogenní. Ostatně, následující fotky to možná dokazují.

IMG_0396.jpg IMG_0397.jpg IMG_0398.jpg IMG_0399.jpg IMG_0400.jpg IMG_0401.jpg IMG_0402.jpg IMG_0403.jpg IMG_0404.jpg IMG_0405.jpg IMG_0406.jpg IMG_0408.jpg IMG_0410.jpg IMG_0411.jpg IMG_0412.jpg IMG_0413.jpg

Děkuji Ondrovi za fotky.

martin


Reportáž z podzimní brigády 2007:

O víkendu na přelomu září a října proběhla 1.brigáda v tomto školním roce v Kamenici. Sjela se nás pěkná řádka vedoucích, kteří si chtěli pořádně zamakat a protože byla naplánována velká hromada práce na tento rok, mohli jsme si toto přání splnit. Někteří přijeli již ve středu večer a proto měli i právo si něco málo zničit. Naší klubovnu napadla zrádná houba, která nám zpapala 4 roky novou podlahu a proto jí bylo potřeba celou zničit a zlikvidovat. Nejdříve jsme rozebrali nábytek a následně i podlahu. Dále jsme pokračovali otloukáním zdí a následným opalováním cihel. Posekali jsme naposledy zahrádku a vyrvali ze země dva malé pařezy. Ještě než jsme stačili odjet zpět do Prahy, opravili jsme některá kamna v budově abychom měli v čem zimě topit. A pak už se jen uklízelo a uklízelo.

Až znovu pojedeme pracovat doufám, že nás bude minimálně stejně jako na této brigádě.
Jo a pak mi jěště upadly dveře na hřišti a trochu se pošramotily.

Chorche

foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda


A ještě něco staršího:

Jak spousta z Vás asi neví, proto abyste Vy nebo Vaše děti mohli jet v létě na tábor do naší oblíbené Kamenice, odvede skupinka našich vedoucích, praktikantů a kamarádů hromadu práce. v minulém roce se hned po letním táboře začaly dít velké věci. Během půl roku se nám tři místnosti, používané nejen pro ubytování v zimních měsících, od základu změnily. Proběhla zde velkolepá rekonstrukce,která snad stála za to. Co myslíte?

foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda foto - brigáda

Již loni v létě sloužilo kompletně zrekonstruované 1.patro na připravovaných akcích. Během 3 let se nám podařilo dát novou podobu: marodce, 3 místnostem na spaní, naší krásné nové koupelně a záchodům. Za tuto práci bych chtěl všem zúčastněným poděkovat.

Tak tedy děkuji Happy Hippo (to jsem já – pozn. webmastera), Godzi, Filipe, Holásku, Lucko T., Dano a vás 30 dalších,kteří se na opravách podíleli. Jo a těším se, až se v dubnu zase setkáme v Kamenici u válečků a malířských štětek.

Chorche