Milka 78   |   Hmoždík   |   Kačleháci   |   Pětník   |   Kamínky   |   Kontakt
78. skupina Skalka

TÁBOROVÁ ZÁKLADNA KAMENICE

Nachází se na Českomoravské vysočině 6 km od města Humpolce, něco málo přes sto kilometrů od Prahy, na polovině cesty po dálnici mezi Prahou a Brnem.

mapa ČR

Kamenice je malebná obec se železniční zastávkou na trati Havlíčkův Brod - Humpolec. Sídlem obecního úřadu je nedaleký, 2 km vzdálený Herálec. V okolí je možno navštívit množství pamětihodností: hrad Orlík u Humpolce, hrad a město Lipnici, město Humpolec, Havlíčkův Brod, Jihlavu. Velkou a Malou přehradu na Želivce a samotný Želiv s památným klášterem.

mapa Kamenice

Po úvodu o okolí táborové základny již přesuneme do Kamenice.

  pohledka1

Táborová základna, která je celoročně obyvatelná, se nachází v budově a na zahradě bývalé školy. Hlavní akcí v základně jsou letní dětské tábory.

Pohled z půdy na tábor   pohled na tabor    

Letních táborů se zúčastňuje v jednom běhu 50 - 60 dětí a 15 až 20 vedoucích, instruktorů a provozních pracovníků. Děti a vedoucí jsou ubytováni ve dvoulůžkových stanech s podsadou typu Osada. V budově se nachází kuchyně, jídelna, herna, splachovací záchody, umývárny se sprchami s teplou vodou z boileru, ošetřovna a marodka. U budovy je také letní jídelna.

zachody.jpg (15766 bytes) 

Většinu rekonstrukčních prací provedli naši vedoucí, instruktoři a starší děti svépomocí v rámci brigád. Finanční prostředky na materiál jsme získali z větší části z dotací MŠMT ČR a Magistrátu hl. m. Prahy. Děkujeme za to.

 zachpř.jpg (23862 bytes) marodka.jpg (16414 bytes)