Připravujeme
Letní tábor 2024

Návrat v sobotu 27. července cca ve 14:00, opět před budovu SUDOP PRAHA (Praha 3, Olšanská 1a), čas upřesníme v den návratu na našich stránkách či oddílovém FB.

Další informace k programu a akci najdete v táborovém letáku a také v letáčku otázky a odpovědi.

Reportáže a fotky z tábora jsou tady.

 
Pořádali jsme
Jarní orienťák 2024

Letos nám opět vyšel jarní orienťák s nádherným počasím. V neděli 19. května 2024 jsme vyrazili do Průhonického parku. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Velikonoce 2024

O letošních Velikonocích jsme se vydali do Bílé Desné v Jizerských horách a i tentokrát jsme si je příjemně užili. Reportáž a fotky jsou v archivu.


Předvánoční večerní hra 2023

Na letošní Večerní hře jsme se účastnili nejen jako postavy na jednotlivých stanovištích, ale i jako početná skupinka užívající si osvětlenou a sváteční Prahu. Letos jsme se dozvěděli něco o Pražských pasážích a jejich historii. Jako i v předešlých letech jsme si užili možnost se sejít mimo klubovnu chvíli před Vánocemi, nejen s kamarády z roku letošního, ale i z let minulých.

Díky vysoké účasti mnoha skupin se podařilo obsadit všechna stanoviště, a i to přispělo k lepšímu zážitku. Děkujeme za organizaci akce Tondovi Ungerovi a všem dalším z 78.PS Skalka, 73.PS Krakeni, 160.PS Vampoš, 93.PS Orion, PS Beta, a členům pionýrského centra Praha 10.

Přestože Večerní hra letos proběhla na pozadí událostí, které jsme se dozvídali v průběhu odpoledne a večera, jsme rádi, že se mohla uskutečnit.


Mikuláš 2023

V neděli 3. prosince 2023 jsme vyrazili do pražských ulic, oděni v tradičních kostýmech, oslavit svátek svatého Mikuláše. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Brigáda listopad 2023

O jednom listopadovém víkendu jsme se v Kamenici pustili do rekonstrukčních prací. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Podzimní prázdniny 2023

O podzimních prázdninách jsme se vypravili do Kamenice. Reportáže a fotky najdete tady.


Podzimní orienťák 2023

V neděli 1. října 2023 jsme vyrazili na východ od Prahy. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Bourání stanů 2023

O víkendech 8.-10. a 15.-17. září 2023 jsme, jako každý rok po skončení letní sezóny v Kamenici, zbourali stany. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Letní tábor 2023

V sobotu 29. července 2023 jsme se vrátili z letního tábora. Reportáže a fotky najdete v archivu.


Předvánoční večerní hra 2022

Ve čtvrtek 15. prosince 2022 jsme se prošli předvánoční Prahou a letošním tématem večerní hry byly strašidla a pověsti. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Zazimování I.

O víkendu 18.-20. listopadu 2022 jsme vyrazili do Kamenice připravit naší táborovou základnu na zimu. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Školení táborových pracovníků 2022

Druhý květnový víkend jsme vyrazili do Kamenice na školení oddílových vedoucích, instruktorů a ostatních táborových pracovníků. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Loučení s létem 2018

Poslední letní neděli jsme vyrazili na Berounsko vyšlápnout si rozlučkový orientační pochod. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Chytrý Pražák 2016

V neděli 11. prosince 2016 jsme se prošli po Malé Straně, Kampě a Karlovu mostu a dozvěděli se spoustu věcí. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Seznamovák s praktikanty 2016

O prvním zářijovém víkendu jsme vyrazili s novými praktikanty do Kamenice, abychom se s nimi lépe seznámili. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Lyžák 2016

O jarních prázdninách jsme vyrazili do našeho oblíbeného penzionu U Kurtu ve Strážném v Krkonoších. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Víkend s rodiči 2015

O poslední prázdninovém víkendu jsme jako obvykle touto dobou vyrazili s dětmi a jejich rodiči do Kamenice. Počasí nám vyšlo a nálada byla výborná. Reportáž a fotky najdete v archivu.


Reportáže a fotky z dřívějších akcí naleznete v archivu.

Něco o nás

Oddíl Hmoždík vznikl v roce 2006, kdy došlo k rozdělení stávajícího oddílu Buližník. Skupina lidí kolem Pepy Hordiny, která již v roce 2005 pořádala vlastní tábor, zůstala v původním oddílu Buližník, od kterého se oddělila skupina pod vedením Jirky Velíška. Důvodem k rozdělení oddílu byl neustále narůstající počet dětí i vedoucích, a proto vznikl novy oddíl, který dále pořádá nejen tradiční druhý turnus tábora v Kamenici, ale i další akce. Kromě pořádání letních táborů věnujeme také značné úsilí opravování a zvelebování naší táborové základny


Kdo jsme?

Jsme skupinka lidí, která nehodlá dospět, a proto pořádá tábory a jiné akce pro děti od šesti do osmnácti let.


Bankovní spojení

Kdybyste nám chtěli poslat nějaké peníze, učiňte tak prosím na účet: 556690/0300.